
30 липня біля київського офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової активісти провели акцію під назвою «Зупинити вовче правосуддя». Про це повідомляє «Громадське».
Кілька учасників акції вимагало відставки омбудсменки через її ймовірні домовленості з головою Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павлом Вовком.
Вхід в офіс Денісової активісти огородили червоною стрічкою та повісили плакати з написами: «(Не) заважайте злочину», «Яйця цієї уповноваженої в нас».
Співорганізатор акції, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко заявив, що оприлюднені Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) записи «показують нам, що проблема комплексна, і стосується як і суддів Окружного адмінсуду, так і омбудсмена Людмили Денісової, ДБР [Державного бюро розслідувань] та інших державних структур».
У матеріалах прослуховування розмов суддів Окружного адмінсуду, які оприлюднило НАБУ, Вовк заявляє: «Яйця уповноваженої в нас».
За даними антикорупційного бюро, Вовк у березні 2019 року домагався призначення лояльного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Миколи Сіроша, використовуючи тиск на Денісову. «Є уповноважена з прав людини, яка делегує члена до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відносно уповноваженої складаються три протоколи Національного агентства з питань запобігання корупції… У ході зафіксованих розмов ми бачимо, що в обмін на позитивне рішення, тобто скасування цих протоколів, на уповноважену з прав людини здійснюється тиск – послуга за послугу. Скасовуються протоколи, і, відповідно, підконтрольна Вовку особа делегується у ВККС», – заявив директор НАБУ Артем Ситник.
Суддю Сіроша було призначено членом ВККС за поданням омбудсмана 4 квітня.
26 липня співробітники НАБУ та Генеральної прокуратури України (ГПУ) провели обшук в Окружному адмінсуді Києва. За інформацією ГПУ, судді цього суду системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. За словами голови управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, повідомлення про підозру підготовлено керівництву суду та чотирьом суддям.
В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитацію.
Адвокат суду Євген Солодко повідомив, що під час обшуку було пошкоджено сервер суду і вилучено матеріали справ, у яких фігурують Горбатюк та Ситник.